Raport o stanie Miasta Stalowej Woli w 2020 roku


Lucjusz Nadbereżny - Prezydent Stalowej Woli


Szanowni Państwo,

Za nami trudny, pełen wyzwań rok 2020. Musieliśmy zmienić sposób myślenia i pracy. W nowej rzeczywistości, na nowo, ważne stały się podstawowe wartości do jakich przez lata przywykliśmy – bezpieczeństwo, zdrowie, solidarność czy przewidywalność jutra.

Jak – jako samorząd – poradziliśmy sobie z wyzwaniami postawionymi przez pandemię? Co udało nam się zrealizować pomimo przeciwności? Jakie działania podjęliśmy, aby rozwijać naszą małą ojczyznę?

Zapraszam do zapoznania się z naszym raportem o stanie Miasta Stalowej Woli za rok 2020.

Znajdą w nim Państwo obiektywne informacje o tym co zrobiliśmy, jaki jest nasz potencjał na tle podobnych do nas samorządów, a także w którym momencie realizacji konkretnych strategii jesteśmy. To dokument o nas samych, dla nas samych – mieszkańców Miasta Stalowej Woli. Bo siłą naszego miasta są właśnie dynamiczni, przedsiębiorczy, pracowici i aktywni mieszkańcy, którzy każdego dnia budują nasz wspólny sukces, za co z serca Państwu dziękuję!

Podziękowania za piękną pracę na rzecz Miasta i Mieszkańców Stalowej Woli kieruję też do wszystkich pracowników Urzędu i struktury Miasta. Każdego dnia możemy obserwować, jak dzięki ich kompetencjom oraz zaangażowaniu, zmienia się pozytywnie Stalowa Wola, wyznaczając dobre standardy świadczonych usług publicznych.

Nieustannie wprowadzamy nowe i innowacyjne rozwiązania w mieście, dlatego dla Państwa wygody przedstawiamy przejrzysty, intuicyjny i dostępny raport w formie strony internetowej. Chcemy, aby nasze działania były transparentne. Aby dowolną informacją można się podzielić z bliskimi „jednym kliknięciem”. Do tego też Państwa zachęcam!

Lucjusz Nadbereżny

Prezydent Miasta Stalowej WoliCO ZNAJDZIESZ W RAPORCIE?Co zrobiliśmy w 2020 roku?


Jak wypadamy na tle innych miast?

Wykres oceny ogólnej

Ogólna ocena rozwoju

Sytuację Miasta Stalowa Wola na tle miast o podobnych uwarunkowaniach rozwoju należy ocenić jako bardzo dobrą, szczególnie w obszarze związanym z finansami, infrastruktuą komunalną oraz pomocą społeczną.